Potrzebujesz systemu demineralizacji wody, ale nie chcesz inwestować w zakup takiego sprzętu? W ABEX wynajmujemy urządzenia do demineralizacji wody, które skutecznie oczyszczają wodę do zastosowań przemysłowych i nie tylko. Zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty.

Na czym polega demineralizacja wody?

Demineralizacja wody polega na usunięciu z niej minerałów i soli, co ma zastosowanie m.in. w przemyśle farmaceutycznym, elektronicznym i chemicznym. Proces demineralizacji wody może być przeprowadzany na wiele sposobów, jednak najczęściej stosuje się dwa: metodę wymiany jonowej oraz odwróconą osmozę.

Wymiana jonowa

W przypadku wymiany jonowej woda przepuszczana jest przez kolumny z żywicami wymiennikowymi, które wymieniają jony zanieczyszczeń na jony wodorowe (H+) lub hydroksylowe (OH-), co prowadzi do usunięcia soli mineralnych i innych niepożądanych zanieczyszczeń. Po pewnym czasie stosowane tu filtry do demineralizacji wody tracą swoją zdolność do wymiany jonowej, dlatego wymagają regeneracji, czyli przepłukania roztworem soli mineralnych.

Demineralizacja wody – odwrócona osmoza

Proces odwróconej osmozy polega na przepuszczaniu wody pod ciśnieniem przez półprzezroczystą membranę, która zatrzymuje zanieczyszczenia i mikroelementy, a czysta woda przepływa na drugą stronę. Ta metoda jest bardzo efektywna w usuwaniu soli mineralnych i innych zanieczyszczeń, nie wymaga też stosowania środków chemicznych.

Poza wymienionymi sposobami wykonywana jest demineralizacja wody chemią czy metodą destylacji, jednak za najskuteczniejszą jest uznawana właśnie metoda odwróconej osmozy.

System demineralizacji wody w ofercie ABEX

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalny system demineralizacji wody, pozwalający uzyskać idealnie czystą wodę, która może być stosowana nawet w wyjątkowo wymagających procesach technologicznych lub przy produkcji farmaceutyków. Nasze wielostopniowe demineralizatory charakteryzują się wysoką wydajnością i oszczędnością – pozwalają zmniejszyć ilość wody odprowadzanej do ścieków.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółów naszej oferty wynajmu urządzeń do demineralizacji. Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi pozostałymi produktami i usługami. Oprócz demineralizacji oferujemy inne technologie uzdatniania wody, m.in. z wykorzystaniem filtracji mechanicznej, na węglu aktywnym, układów odżelaziających, zmiękczających czy dezynfekcji UV. Drugą naszą specjalnością jest automatyka przemysłowa, pozwalająca zmniejszyć koszty produkcji. Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi gałęziami przemysłu.

Technologie uzdatniania wody

PREV

Wentylacje przemysłowe

NEXT